Kuidas valida omale ehted, mis sobiksid nahatooniga?

Facebook
Email

Nahatooniga sobivate juveelide valimine

Enamus inimesi tellib meilt ehteid vastavalt oma maitsele. Võib-olla eelistate topaassõrmust, sest teile meeldib sinine, või ostate roosast kullast kaelakee, kuna nägite kedagi seda kandmas ja see nägi uskumatult hea välja. Kuni tunnete, et olete rahul sellega mida kannate, pole sellel tegelikult tähtsust. Kuid võib juhtuda, et ostsite ehte, mis nägi piltidel või kellegi teise küljes tõesti vapustav välja, kuid kui proovisite seda ise kanda, ei näinud see mingil põhjusel nii hea välja. Sellisel juhul võib teil olla viimaks terve karp täis ehteid, mida te kunagi ei kanna.

Ehted toetuvad üldiselt vastu teie nahka, seetõttu on ehete ja naha vaheline kontrast selgesti eristatav. Üks suuremaid tegureid, mis juveelide väljanägemist mõjutab, on teie nahatoon. Niisiis, kuidas aitab nahatooni äratundmine sul leida paremini sobivaid ehteid? Kuna teatud nahatoonid näevad teatud metallide ja vääriskivide puhul paremad välja, võib nahatooni tuvastamine aidata teil leida selle juurde paremini sobivad ehted.

Värvid erinevatele nahatoonidele

Jaheda nahatooniga inimesed näevad hea välja heledates või valgetes metallides, nagu valge kuld, plaatina ja hõbe. Sooja nahatooniga inimesed näevad head välja kollase ja roosa kullaga, vasest ja messingist ehetega. Kui teil on neutraalne nahatoon, näete hea välja nii valgetes kui ka kollastes metallides.

Erksad sinised, smaragdid ja sügavlillad näevad jahedate nahatoonidega suurepärased välja. Hämmastavad näevad ka härmas roosa, jääsinise ja lavendli varjundid. Soojade nahatoonide jaoks võite valida rubiini, erkroosipunase või ülihelekollase tooni. Neutraalsete värvidega saate sobitada helehalli, säravvalget ja merevärvi.

Tee kindlaks oma nahatoon

Oma nahatooni määramiseks pole kindlat reeglit, kuid on mõned näpunäited, mis aitavad teil selgusele jõuda.

Teil on soe nahatoon, kui:

  • Su randmetel on rohekad veenid.
  • Su nahk päevitub kergesti ja põleb harva.
  • Sul on pruunid või rohelised silmad ja pruunid, punased või mustad juuksed.

Teil on jahe nahatoon, kui:

  • Sul on randmel sinised veenid.
  • Teil on raske päevitada ja teie nahk põleb kergesti.
  • Sul on hallid, sinised või rohelised silmad ja blondid, pruunid või mustad juuksed.

Kas mu nahal on jahe või soe alatoon?

Soojad alatoonid kalduvad virsiku, kollase või kuldse tooni poole; jahe alatoon tähendab, et teie nahal on roosa, punase või sinise varjundit; samas kui neutraalne on midagi vahepealset.

Vaatame nüüd teie naha alatooni natuke lähemalt kui vaadates ainult teie naha värvi. Siin on viis võimalust, mis aitavad teil enda oma kindlaks teha. Üks asi mida meeles pidada on see, et kui te ei suuda kahe ülaltoodud valiku vahel otsustada, olete tõenäoliselt kuskil vahepeal ja neutraalse tooniga.

Kuidas oma naha alatoon kindlaks teha?

Teie veenide värv

Parim viis alatooni määramiseks on vaadata randmel olevaid veene loomuliku valguse käes. Kui need näevad välja kergelt rohelised, on teil soe alatoon. Kui teie veenides on rohkem sinist või isegi lillat varjundit, on teie alatoon jahe. Kui näete mõlema värvi segu, võib teil olla neutraalne alatoon.

Õiget tüüpi ehteid

Ehete värv on veel üks lihtne viis oma alatoonide väljaselgitamiseks. Lihtsalt pange selga mõned kullast ja hõbedast ehted ja otsustage, kummas te parem välja näete? Kui kaldute kulla poole, olete soojades toonides, hõbedane aga jahedas.

Teie riiete värv

Haarake puhas valge riidetükk või isegi lihtsalt valge paberitükk. Hoidke heledas ja loomulikus valguses eset ülespoole oma nägu. Kui teie nahk näeb sellega võrreldes välja roosa või roosiline, olete laheda tooniga. Kui teie nägu tundub kollasem, on teie alatoon soe. Kui tunned, et näed parem välja määrdunudvalgetes või kreemikates toonides, mitte karmi valgena, on see veel üks märguandeks, et võid olla soojades toonides. Kui tunnete end mugavalt mõlemas toonis riiete, siis tõenäoliselt on teil neutraalne naha alatoon.

Kuidas teie nahk päikese käes reageerib

Kui olete veetnud pikka aega päikese käes siis kuidas teie nahk reageerib? Kui avastate, et päevitate kergesti, siis olete soojades toonides, samas kui need kes põlevad kergesti või muutuvad roosaks, on külmad.

Sinu silmade ja juuste värv

Kuigi see punkt on kõige ebatäpsem, võib teie silmade ja juuste värv siiski anda märku teie naha alatoonist. Need, kellel on sinised, hallid või rohelised silmad, blondid, pruunid või mustad juuksed või plaatina toonid, on tõenäoliselt külmema tooniga. Kui teil on pruunid, merevaigukollased või pähkelpruunid silmad punaste, mustade või maasikablondide juustega, siis on tõenäoline, et olete sooja nahatooniga.

Kumb metall Sulle paremini sobib? Kas kuld või hõbe?

Kollane kuld on eriti atraktiivne soojematel nahatoonidel ja sobib hästi maalähedaste kalliskivide ja kividega, mis on värvitud pruuniks, roheliseks, oranžiks, kollaseks ja türkiissiniseks.

Hõbe ja valge kuld näevad suurepärased välja koos jahedamate nahatoonidega ning sobivad hästi lillade, roosade, sügavpunaste ja erkisiniste kividega.

HÕBEEHTED

KULDEHTED

VALGE KULLAGA EHTED

ROOSA KULLAGA EHTED

Kahevärvilised ehted on tulemas tagasi, see on suurepärane uudis, kui sulle see stiil meeldib. Kui sa armastad mõlemat metalli ega suuda piirduda vaid ühega, siis murra  vanu kombeid ning kanna oma hõbe- ja kuldehteid koos.

Aga roosa kuld?

Roosa kuld on uus trend, sest see on nii mitmekülgne, et sellest on saanud populaarne valik.

See pehme roosa toon kaunistab nii sooje kui ka jahedaid nahatoone ja kui olete vintage fänn, siis on see teile ideaalne.

 

Allikas

 

Facebook
Email

Sulle võivad huvi pakkuda ka need postitused

Lilla ahhaat
Mis on Ahhaat?

Mis on Ahhaat? Ränidioksiidi looduslik vorm, ahhaat on kaltsedoni sort.

opaal
Mis on Opaal?

Mis on opaal? Opaal on ränidioksiidi hüdreeritud amorfne vorm. Opaal

Shopping Cart